نظر برخی از دانشمندان معاصر درباره قرآن: - بشارت

بشارت
ورود شما به بشارت را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

تبلیغات


 

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشمندان و متفکران امروز جهان، حتی کسانی که مسلمان نیستند،در برابر عظمت و بزرگی آن احساس خضوع میکنند و از این کتاب به بزرگی یاد می نمایند که این نشان حضور زنده و شاداب قرآن در دنیای امروز است.

1- آلبرت اینشتین(متفکر و فیزیکدان بزرگ):

قرآن، کتاب جبر یا هندسه یا حساب نیست بلکه مجموعه ای از قوانین است که بشر را به راه راست، راهی که بزرگترین فلاسفه از تعریف آن عاجزند، هدایت میکند.

2- پروفسور هانری کربن(فیلسوف معاصر فرانسوی):

اگر اندیشه ی محمد(ص) خرافی بود و اگر وحی او وحی الهی نبود، هرگز جرات نمیکرد بشر را به علم دعوت کند. هیچ یک از افراد بشر و هیچ شیوه ی تفکری به اندازه ی محمد(ص) و قرآن، انسان را به دانش دعوت نکرده اند، تا آنجا که در قرآن، نهصد و پنجاه بار از علم، فکر و عقل سخن به میان آمده است.

3- دکتر گوستاولوبون(مورخ بزرگ فرانسوی):

قرآن که کتاب آسمانی مسلمین است، به تعالیم و دستورات مذهبی منحصر نمیشود بلکه مشتمل است بر دستورات سیاسی و اجتماعی، خیرات، نیکی، مهمان نوازی، اعتدال در خواهش های نفسانی، وفای به عهد، اکرام به والدین، کمک کردن به بیوه و یتیم و سرپرستی آنها، نیکی کردن در مقابل بدی که در موارد متعددی بر آن تاکید شده، و در آن تمام این صفات و خصلت های پسندیده تعلیم داده شده است. تعلیمات اخلاقی قرآن به مراتب بالاتر از تعلیمات انجیل است.

4- لئون تولستوی(فیلسوف و نویسنده شهیر روسی):

هر کس بخواهد سادگی و بی پیرایه بودن اسلام را دریابد، باید قرآن مجید را مطالعه کند، در آنجا قوانین و تعلیماتی بر مبنای حقایق روشن و آشکار صادر و احکام آسان و ساده برای عموم بیان شده است.

 

اللهم اکشف هذه الغمة عن هذه الامة بحضوره و عجل لنا ظهوره

انهم یرونه بعیدا و نریه قریبا

برحمتک یا ارحم الراحمین

 


برچسب‌ها: قرآن
۱۳٩٢/٧/٤ .::. ٧:۳٢ ‎ق.ظ .::. رهرو .::. نظرات ()
امکانات وب