ویژگی های فردی و اخلاقی شهیدان رجایی و باهنر - بشارت

بشارت
ورود شما به بشارت را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

تبلیغات


 

راه رجا بسته نیست...

 

به قول آقای غلامعلی رجایی:

شهید رجایی فردی امین و مطمئن بودند،تمام موفقیت هایی که در زندگی به دست آوردند حاصل تلاش ایشان بود،آزاد اندیش بودند و در برخورد با دیگران جدّیت به خرج می داد. ولی هیچ گاه به دیگران بی احترامی نمی کرد،درعین جدّیت شوخ طبع بود و دیگران را بدون این که بخندد به خنده می آوردند.به راحتی به زبان انگلیسی تکلّم می کرد. ادب و متانت ایشان کاملا بر همه مشخّص بود و با این وجود همیشه مراقب اعمال و رفتار خود بودند. از ویژگی های بارز ایشان استقلال رای، عزّت نفس، اخلاص، صداقت، آرامش و وقار، انتقادپذیری، صراحت لهجه، تقیّد به نماز اول وقت و روزه، توجه به دوستان و اطرافیان و انس با قرآن بود. از برنامه های منظم ایشان خواندن روزی نیم ساعت قرآن بود و هر پنج شنبه روزه’ مستحبی می گرفتند و در دعای کمیل نیز شرکت مستمر داشتند.

برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی navideshahed.com

 

بی هنران را بگو گنج هنر زان ماست...

 

خصوصیات اخلاقی شهید با هنر از دیدگاه مقام معظم رهبری:

...ایشان خصوصیات اخلاقی داشت که نظیر آن را ما خیلی کم داریم، مرحوم شهید مطهری و بیش از ایشان شهید بهشتی بسیار شیفته’ خصوصیات اخلاقی دکتر با هنر بودند...کار زیاد و مفید و جمع و جور را بدون هیچگونه تظاهر و هیجان ظاهری انجام می داد. مردی عمیق، صبور و بردبار، کم حرف، متین، پرکار، جدی، صمیمی، صدیق و با صفا بود. ایشان در نوشتن خوش ذوق، ادیب و دارای نوشته ای آهنگین و زیبا بود، و به هرحال یک انسان کم نظیر و بر جسته بود.

از دیدگاه حجه الاسلام مهدوی کرمانی:

به طور کلی برخورد شهید با کسانی که نزد ایشان می آمدند بسیار صمیمی و دوستانه بود و حتی می توانم بگویم که ایشان از برادر نیز نزدیکتر بودند و بسیار هم خودمانی صحبت میکردند وی تا آنجا که می توانست نمازش را اول وقت و با جماعت اقامه می کرد...اعتقاد زیادی به نماز شب و زیارت جامعه و سایر ادعیه داشت که در مواقع تنهایی به آنها مشغول بود...

بر گرفته از پایگاه تحلیلی خبری kassi.ir  

 

 


برچسب‌ها: شهید رجائی, شهید باهنر
۱۳٩۱/٦/۸ .::. ۱:۳۳ ‎ب.ظ .::. رهرو .::. نظرات ()
امکانات وب