شیوه ی عاشقی خدا - بشارت

بشارت
ورود شما به بشارت را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

تبلیغات


 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب شیخ رجبعلی خیاط معتقد بود که راه رسیدن به محبت خدا، محبت به خلق خدا، و خدمت به مردم، بخصوص انسان های مستضعف و گرفتار است.

یکی از شاگردان شیخ میگوید: با معرفی جناب شیخ، مدتها به خدمت آیت الله شیخ محمد کوهستانی در نِکا میرفتم، تا اینکه یک روز صبح که برای رفتن به نکا به گاراژ ایران پیما(در خیابان ناصرخسرو) میرفتم، جناب شیخ را دیدم. فرمودند:

کجا می روی؟

عرض کردم: به نکا، نزد آیت الله کوهستانی.

فرمودند:

شیوه ی ایشان، زاهدی است. بیا برویم تا من، روش عاشقی خدا را یادت بدهم.

بعد، دست مرا گرفت وبه خیابان امام خمینی فعلی- که آن روزها سنگ فرش بود- بُرد. در جنوب خیابان، در کوچه ای، درِ منزلی را زد. دخمه ای نمایان شد که تعدادی افراد فقیر، ازکوچک و بزرگ، در آنجا بودند. جناب شیخ، به آنها اشاره کرد و فرمود:

رسیدگی به این بیچاره ها، انسان را عاشق خدا میکند. درس تو این است. نزد آیت الله کوهستانی، درس زاهدی بود و حالا، این، درس عاشقی است.

و از آن به بعد، تا حدود ده سال، با جناب شیخ، به سراغ افرادی بیرون شهر میرفتیم.شیخ آنها را نشان می داد و من، آذوقه تهیه میکردم و به آنها می رساندم.

 

خداوند در شب معراج به پیامبر فرمود:  ای احمد! دوستی با من، به دوست داشتن مستمندان است. پس مستمندان را به خود نزدیک کن و به مجلس آنان نزدیک شو، زیرا مستمندان دوستان من هستند.

 

یا الله

 

 


برچسب‌ها: شیخ رجبعلی خیاط
۱۳٩٢/٥/۱٩ .::. ۸:٤٩ ‎ق.ظ .::. رهرو .::. نظرات ()
امکانات وب