شهید دکتر مجید شهریاری

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

وی با کسب رتبه دو در سال ۱۳۶۳ در آزمون ورودی دانشگاه صنعتی امیر کبیر در رشته مهندسی الکترونیک پذیرفته شد. سپس در سال ۱۳۶۷ باکسب رتبه نخست در آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی

هسته‌ای در دانشگاه صنعتی شریف
پذیرفته شد و در نهایت در سال ۱۳۷۷ موفق شد که دکترای خود را در رشته علوم

و تکنولوژی فناوری هسته‌ای از دانشگاه امیر کبیر دریافت کند. وی پس از
استعفا از دانشگاه امیرکبیر به خاطر نبود بستر مناسب برای همکاری وی در سال
۱۳۸۰ به دانشگاه شهید بهشتی پیوست.و در سال ۸۵ با راه‌اندازی دانشکده مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی به عضویت هیئت علمی آن درآمد. او در مدرسه راهنمایی شهریار درس خوانده بود.

 

سوابق علمی

همراه با دکتر مسعود علیمحمدی، دکترای فیزیک ذرات بنیادی و عضو هیات علمی دانشگاه مشهد از مشاوران ایران در پروژه مهم سزامی بودند.

برگزاری دوره‌هایی چون «کارگاه آموزشی آشنائی با کدهای محاسباتی
راکتورهای هسته‌ای» از جمله سوابق دکتر شهریاری بوده‌است. یکی از طرح‌های مهم دکتر شهریاری، طراحی‌های تئوریک مربوط به ساخت نسل جدید راکتورهای هسته‌ای است که بازتاب زیادی نیز در مراکز علمی جهان داشت. او از جمله کارشناسان ارشد مبارزه با کرم رایانه‌ای استاکس‌نت بود.

در سال ۲۰۱۲ خبرگزاری آسوشیتدپرس نموداری
را منتشر کرد که تهیه آن به مجید شهریاری نسبت داده شده‌بود و سپس این
خبرگزاری اشتباه بودن آن سند را تائید کرد و بیان کرد که از نظر علمی این نمودار اشتباه بوده‌است. به گزارش آسوشیتدپرس کشوری که این نمودار را در اختیار این خبرگزاری قرار داده خواهان تاکید بر لزوم توقف پیشرفت برنامه اتمی ایران است.

 

منبع: ویکی پدیا

 

دکتر بهجت قاسمی(همسر شهید شهریاری):

دشمن بداند ما فرزندان امام روح الله هستیم و با این شهادتها و مصائب از میدان خارج نمی شویم و دکتر شهریاری هم خود را فرزند امام می دانست و درک کردن دوران امام راحل را از الطاف خداوندی برای خود میخواند.

منبع: سایت آوینی

 

/ 0 نظر / 26 بازدید